olej rydzowy

Chcesz wprowadzić pozytywne zmiany w swojej diecie? Szukasz produktów, które dostarczą Ci niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych? Jeśli udzieliłeś odpowiedzi poprawnej na powyższe pytania, koniecznie dowiedz się więcej o oleju rydzowym!

  1. Co warto wiedzieć na temat oleju rydzowego?
  2. Olej rydzowy dostarcza niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe
  3. Praktyczne wskazówki

Co warto wiedzieć na temat oleju rydzowego?

Na początku wyjaśnijmy, z czego jest on pozyskiwany. Otóż jest to olej z lniany siewnej, która występuje na terenie Polski i ma niskie wymagania glebowe. Należy do najstarszych roślin oleistych uprawianych w Polsce. Ma lekko orzechowy lub cebulowy posmak. Obecnie olej rydzowy przeżywa swój renesans i znajduje szereg zastosowań w wielu gospodarstwach domowych – i bardzo słusznie! Przyjmowanie oleju rydzowego jest bardzo korzystne dla organizmu, zawiera on bowiem wielonasycone kwasy tłuszczowe i to aż w 90%! Ludzki organizm nie jest w stanie samodzielnie ich wytwarzać, dlatego konieczne jest dostarczanie go z dietą. 

Wielonienasycone kwasy tłuszczowe to nie wszystko – olej z lnianki to bogate źródło witaminy z grupy B, E oraz A. Regularne przyjmowanie oleju z nasion lnianki siewnej wspomoże układ krążenia i ogólną kondycję organizmu. Posiłkowanie się olejem rydzowym może też być pomocne w budowaniu odporności, poprawie wzroku i funkcjonowania wątroby. Obniżenie poziomu cukru oraz cholesterolu to kolejne atuty

To jednak nie jedyne jego zastosowanie. Olej rydzowy tłoczony na zimno jak i olej lniany czy inne oleje świetnie sprawdzą się w pielęgnacji włosów.

Olej rydzowy dostarcza niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe

Teraz, kiedy wiesz już, że warto stosować olej rydzowy, nie pozostaje Ci nic innego jak znaleźć wiarygodnego dostawcę, który dostarczy Ci pełnowartościowych produktów przygotowanych w odpowiedni sposób. Systematyczne przyjmowanie tego oleju będzie mogło też przyczynić się do poprawy samopoczucia.

Sięgając po olej rydzowy tłoczony z pewnego źródła możesz mieć pewność, że dostarczysz swojemu organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Spiżarnia u Michała to sprawdzone miejsce, w którym zaopatrzysz się też w miody i cenne oleje.

Podczas zakupów zwróć uwagę na to, aby sięgnąć po olej rydzowy tłoczony – zawiera on zdecydowanie więcej cennych dla organizmu właściwości. Zdrowa, zbilansowana dieta to podstawa na drodze do osiągnięcia zdrowego i szczęśliwego życia. Jeżeli chcesz zainwestować w poprawę dotychczasowych nawyków, koniecznie sięgnij po jakościowe produkty od lokalnych wytwórców. Wysokiej jakości składniki, unikalne receptury, prawidłowe przechowywanie i zabezpieczenie na czas transportu – to wszystko stanowi gwarancję dobrze zainwestowanych pieniędzy! Przejrzyj dostępne propozycje pod adresem https://spizarniaumichala.pl/sklep/oleje-tloczone-na-zimno/olej-rydzowy/.

 olej rydzowy spizarnia u michala

Praktyczne wskazówki

Warto teraz zaprezentować kilka wartościowych porad, które pomogą w zmaksymalizowaniu korzyści wynikających z przyjmowania takiego oleju. Otóż należy pamiętać o tym, aby spożywać go wyłącznie na zimno. Po otwarciu olej należy przechowywać w lodówce w temperaturze od 4 do 10 stopni Celsjusza. Z reguły powinno się go spożyć maksymalnie w ciągu 6 miesięcy od dnia otwarcia. Szczegółowe informacje na temat spożywania, zalecanej dziennej porcji i warunków przechowywania znajdziesz na etykiecie. Nie zwlekaj – przystąp do wybrania odpowiedniej pojemności i ciesz się korzyściami wynikającymi z regularnego stosowania tego produktu. Nigdy nie jest za późno na zmianę nawyków i inwestycję we własne zdrowie! Z pewnością docenisz to zarówno Ty, jak i reszta domowników, gdy zaczniecie systematycznie przyjmować olej rydzowy w swojej codziennej diecie.

Nazywam się Jola. Moją życiową pasją jest gotowanie i pieczenie. W kuchni pichcę od ponad 30 lat. Moją specjalnością są domowe dania i wypieki na każdą kieszeń. Zapraszam do zapoznania się z moimi autorskimi przepisami i poradami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj