Majówka od lat uznawana jest za nieoficjalny początek polskiego sezonu na grilla. Wiele osób w pierwszy majowy weekend, bez względu na pogodę, organizuje spotkania ze znajomymi, których stałym elementem są dania z rusztu.

Często spotykanym problemem jest jednak niewłaściwe przygotowanie – zakupy robimy na ostatnią chwilę i nie sprawdzamy domowych zapasów. Czas więc rozpocząć planowanie, aby uniknąć przykrych niespodzianek i być w pełni gotowym na nadchodzący sezon!

Zakupy z głową

Najważniejszą kwestią jest dobre przygotowanie do zakupów majówkowych. Po pierwsze, warto zastanowić się ile jedzenia jest nam potrzebne – jeśli mamy w planach zaproszenie znajomych na grilla, weźmy pod uwagę ilość osób i ich preferencje żywieniowe. Takie przemyślenia pozwolą nam racjonalnie zaplanować co musimy kupić, co z kolei ułatwi nam sporządzenie listy zakupów. Dzięki temu nie podejmujemy impulsywnych decyzji zakupowych i kupujemy dokładnie tyle, ile potrzebujemy.

Grillowe gadżety

Zakupy spożywcze to ważna kwestia, nie można jednak zapominać o wszystkich potrzebnych sprzętach. Warto zajrzeć do piwnicy i zweryfikować stan naszego rusztu i innych akcesoriów. Należy również wziąć pod uwagę to, czy nasz grill poradzi sobie z liczbą zaproszonych przez nas gości – jeśli nie, sprawdźmy asortyment sieci handlowych. W okresie przedmajówkowym sklepy posiadają bardzo szeroką ofertę grillów i wszystkich potrzebnych dodatków, więc jest to dobry moment, aby zaopatrzyć się w nowe przybory.

Sprawdzanie promocji

Przed większymi zakupami cenne okazuje się również zapoznanie się z aktualnymi gazetkami promocyjnymi. Dzięki temu ustalimy, które produkty warto kupić już teraz, oszczędzając przy tym pieniądze i czas spędzony na zakupach. Wiele sieci przygotowuje specjalne okazje przed weekendem majowym (np. Kaufland: kaufland.pl/oferta/aktualny-tydzien), warto więc zapoznać się z nimi wcześniej, by uniknąć niepotrzebnego zamieszania i wizyt w sklepie na ostatnią chwilę.

By móc w spokoju cieszyć się sezonem grillowym, warto wcześniej się do niego przygotować. Kluczem do sukcesu jest dobry plan działania – przede wszystkim pomocne będzie śledzenie aktualnych gazetek promocyjnych oraz przemyślane zakupy. Pozwoli to zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i czas spędzony na przygotowaniach. Gdy wszystko dobrze zaplanujemy, długi weekend majowy z pewnością będziemy mogli zaliczyć do udanych!

Nazywam się Jola. Moją życiową pasją jest gotowanie i pieczenie. W kuchni pichcę od ponad 30 lat. Moją specjalnością są domowe dania i wypieki na każdą kieszeń. Zapraszam do zapoznania się z moimi autorskimi przepisami i poradami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj