Jakie wino wybrać na uroczystą okazję?

Ważne uroczystości podkreślone winem maja jeszcze bardziej podniosły charakter. Warto zatem zadbać, aby każdy uczestnik przyjęcia mógł napić się trunku, który będzie dopasowany do przyrządzonych potraw, a jednocześnie wzbogaci wyjątkowość sytuacji. W dobraniu wina pomoże nie tylko lista serwowanych potraw, ale również znajomość preferencji uczestników biorących udział w uroczystości.

Lepiej więcej niż mniej

Uroczysta okazja, którą świętuje więcej osób powinna być odpowiednio przemyślana pod wieloma względami. Jeśli miejsce i menu są już ustalone, należy zastanowić się nad tym, jakie wina zostaną podane. Znana wśród degustatorów zasada brzmi, że do jednej potrawy podaje się jeden rodzaj wina. W takiej sytuacji konieczne jest zapewnienie kilka rodzajów trunku, gdyż podczas uroczystości każdy gość sięga po danie, na które ma ochotę. Warto przygotować się na taką okoliczność i zaproponować większy wybór, który dostosuje się do wszystkich potraw.

Łatwiej jest natomiast, jeśli dania podawane są kolejno i każdy gość otrzymuje własna porcję. W takiej sytuacji przy każdym serwowaniu potrawy podać można dostosowane do niej wino.

Komponowanie trunku z posiłkiem nie jest trudne

Jakie wina musujące z wineavenue24.pl wzbogacą smak potraw „jasnych”, a więc ryb, owoców morza i dań drobiowych. Zarówno trunek, jak i posiłek mają lekki charakter, jak i subtelny smak, dzięki czemu takie połączenie jest pełne harmonii. Natomiast wina czerwone lepiej komponują się z potrawami cięższymi, przyrządzonymi z wołowiny lub wieprzowiny. Nie zaleca się podawania wina do potraw, których składnikiem jest ocet, a także do zup i owoców. W połączeniu z jajkami i szpinakiem powstaje metaliczny posmak w ustach.

Uroczysta okazja dla dwojga

Kiedy wyjątkowa sytuacja świętowana jest z ukochaną osobą, najlepiej skorzystać ze znajomości jej preferencji smakowych i wybrać ulubione wino,a następnie do niego dostosować przygotowanie potrawy. Sprawi to, że uroczystość będzie miała urokliwy klimat, a posiłek doskonały smak.

Nazywam się Jola. Moją życiową pasją jest gotowanie i pieczenie. W kuchni pichcę od ponad 30 lat. Moją specjalnością są domowe dania i wypieki na każdą kieszeń. Zapraszam do zapoznania się z moimi autorskimi przepisami i poradami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj