Przekąski to nieodłączny element nie tylko łasuchów, ale też pożywny posiłek w pracy, szkole czy w podróży. Niestety większość produktów zawiera konserwanty, chemię i gluten. Czy istnieją zdrowe, dietetyczne przekąski bezglutenowe?

Przekąski bezglutenowe – zdrowy sposób na dietę

Zazwyczaj wszystko, co towarzyszy nam pomiędzy głównymi posiłkami zawiera duże ilości tłuszczu, cukrów, konserwantów i chemii. Jednocześnie często nie potrafimy sobie odmówić różnego rodzaju chrupek, chipsów, wafelków, precli itp. rzeczy. Na szczęście w sprzedaży można znaleźć zdrowe przekąski bezglutenowe pozbawione wielu szkodliwych dla organizmu składników.

Jakie zalety ma dieta bezglutenowa?

Niestety przybieranie na wadze, brak aktywności i wysoko przetworzona żywność powodują, że cierpi na tym nasza sylwetka i zdrowie. Wśród szkodliwych substancji wpływających na występowanie otyłości i zaburzeń związanych z zespołem metabolicznym odpowiedzialny jest gluten znajdujący się w pszenicy. Obecne uprawy nie mają już tak świetnej jakości, jak zboże uprawiane przez naszych przodków, przez co gluten nie jest wskazany ani cierpiącym na celiakię, alergię, nadwrażliwość na tę substancję czy zespół jelita drażliwego, ani też osobom zdrowym.

Zaletą diety bezglutenowej, w której skład z powodzeniem można włączyć smakowite przekąski bezglutenowe, można zaliczyć m.in. redukcję objawów nietolerancji glutenu ze strony układu pokarmowego i nerwowego, obniżenie i regulację masy ciała, zmniejszenie objawów chorób autoimmunologicznych w tym Hashimoto, poprawę gospodarki wodnej i znacznie lepsze samopoczucie. Przekąski i inne produkty bezglutenowe to również najwyższa jakość składników.

Czym są przekąski bezglutenowe?

Przekąski bezglutenowe to zdrowe, ekologiczne odpowiedniki uwielbianych przekąsek tradycyjnych, takich jak chrupki, ciastka, wafelki, chipsy, batony, cukierki, musy i inne. Jednocześnie są to artykuły smaczne, pozbawione cukru, chemii, konserwantów i składników niewiadomego pochodzenia. Takie przekąski bezglutenowe spokojnie można dać nawet najmłodszym dzieciom, jak i włączyć do własnej diety.

Najwyższej jakości przekąski bezglutenowe uznanych producentów w wielu różnych wariantach i świetnych cenach oferuje sklep internetowy zdroweslodycze.pl. To dystrybutor również wielu składników i produktów spożywczych ze źródeł ekologicznych i opatrzonych stosownymi normami.

Nazywam się Jola. Moją życiową pasją jest gotowanie i pieczenie. W kuchni pichcę od ponad 30 lat. Moją specjalnością są domowe dania i wypieki na każdą kieszeń. Zapraszam do zapoznania się z moimi autorskimi przepisami i poradami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj