Jak ugotować jajka na twardo?

Jajka na twardo – jak je ugotować?

Ugotowanie jajek na twardo to jeden z prostszych manewrów kulinarnych. Może on jednak sprawiać trochę trudności osobom początkującym w kuchni. Aby ułatwić im zadanie powstał ten krótki poradnik o tym jak ugotować jajka na twardo.

Cały proces rozpoczyna się już w sklepie. Należy wtedy zakupić jajka, które chcemy ugotować. Jeśli istnieje taka możliwość, warto sięgnąć po wiejskie jaja. Mają one głębszy smak i oczywiście są zdrowsze. Po powrocie do domu czas zabrać się do pracy. Mamy już jajka, więc czego jeszcze nam potrzeba? Niezbędna jest kuchenka gazowa lub elektryczna, garnek i woda. Zaczynamy od nalania wody z kranu do garnka.

Jak długo gotuje się jajka na twardo?

Stawiamy naczynie na piecu i zaczynamy gotować wodę. W międzyczasie jajka najlepiej doprowadzić do temperatury pokojowej. Dzięki temu nie popękają w trakcie gotowania. Kiedy woda zaczyna wrzeć, delikatnie wkładamy jaja do środka. Nastawiamy czas na dziesięć minut i możemy spokojnie poczekać w drugim pokoju. Gdy dzwonek zadzwoni, wracamy do kuchni. Garnek ściągamy z kuchenki i wyłączamy ją.

Gorącą wodę wylewamy i zalewamy naczynie chłodną. Kilka razy wylewamy wodę i wlewamy nową. Zostawiamy jaja na chwilę w zimnej wodzie. Sprawi to, że będzie się je łatwiej obierać. Następnie wycieramy je suchą ściereczką i zaczynamy ściągać skorupkę. Najpierw stukamy kilka razy jajkiem o twardą powierzchnię, aby pojawiły się pęknięcia.

Potem palcami odciągamy kawałki skorupki razem z przezroczystą błonką z powierzchni jajka. Po tym wszystkim układamy je na talerzu i gotowe!

Przepis na jajka na twardo, ile gotować jajka na twardo, jajka na twardo ile gotować, jajka na twardo czas, ile sie gotuje jajka na twardo, ile gotuje się jajka na twardo, jak zrobić jajka na twardo, jajka na twardo ile, ile czasu gotować jajka na twardo, jajka na twardo przepisy, jajka na twardo kalorie, jajka na twardo z czym, ile gotują się jajka na twardo, jak dlugo gotowac jajka na twardo, jajka na twardo przepis, ile minut gotować jajka na twardo, ile powinny się gotować jajka na twardo, jajka przepiórcze na twardo, ile gotować jajka przepiórcze na twardo, ile gotujemy jajka na twardo, jak gotować jajka na twardo żeby się dobrze obierały, jajka na twardo z majonezem, ile mają się gotować jajka na twardo, kaloryczność jajka na twardo, jajka na twardo w sosie musztardowym

Nazywam się Jola. Moją życiową pasją jest gotowanie i pieczenie. W kuchni pichcę od ponad 30 lat. Moją specjalnością są domowe dania i wypieki na każdą kieszeń. Zapraszam do zapoznania się z moimi autorskimi przepisami i poradami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj