Jak wiadomo każdy region Polski ma coś ciekawego do zaoferowania. Na przykład : Dolny Śląsk zaprasza na „Szlak Wina i Piwa”, który wiedzie przez południowo- zachodnią część naszego kraju. Szlak ten umożliwia jednoczesne poznanie tego niezwykłego regionu, odkrycie lokalnych winnic oraz degustacje wytwarzanych w nich trunków. Co ciekawe, niektóre z nich oferują nocleg, dzięki czemu wszyscy odwiedzający – nawet kierowcy, mogą delektować się napojami wysoko procentowymi i zwiedzać winnice wraz z winiarniami.

Niezapomniana przygoda i odkrywanie nowych smaków

Większość winnic jest przedsięwzięciem rodzinnym (tak jak  Winnica Jadwiga), co sprawia, że możliwe jest bezpośrednie obcowanie z winiarzem lub z osobami bezpośrednio uczestniczącymi w produkcji wina.

Dzięki takiej podróży możemy spróbować win, które zawrócą nam w głowie (nie tylko ze względu na zawarty w nich alkohol, ale i ich smak) i do których będziemy chcieli jeszcze wracać. W tej sytuacji nie ma się czym martwić, ponieważ możemy zaopatrzyć się w wina bezpośrednio u winiarza lub też możemy skorzystać z internetowego sklepu z winem.

Enoturystyka – podróże „szlakiem wina”

Jest wiele sposobów na spędzenie wakacji, a jednym z najciekawszych może okazać się enoturystyka. Termin ten, jeszcze może mało znany, ale nie dla  tych, którzy interesują się winem. Z nazwy można się domyślić, że mowa tutaj o turystyce polegającej na podążaniu szlakiem winnym. Tego typu wojażowanie może odbywać się podczas weekendu albo w czasie dłuższego urlopu i może przybierać różne formy – jeżdżenie od winnicy do winnicy lub spędzenie kilku nocy na terenie jednej z nich. Winnice posiadają pokoje gościnne, gdzie można zatrzymać się i poznać z bliska funkcjonowanie winnicy i degustować produkowane tam wina.

Aby tego doświadczyć nie musimy udawać się w odległe miejsca, takie jak Włochy czy Francja – teraz mamy to na wyciągniecie ręki w naszym rodzimym kraju.

W regionie dolnośląskim na sprzyjającym winoroślom terenie, powstały winnice, produkujące wina, których nie powstydziły by się winnice francuskie, włoskie czy niemieckie.

Nazywam się Jola. Moją życiową pasją jest gotowanie i pieczenie. W kuchni pichcę od ponad 30 lat. Moją specjalnością są domowe dania i wypieki na każdą kieszeń. Zapraszam do zapoznania się z moimi autorskimi przepisami i poradami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj