Aurora-Planet

Wyroby takie jak serwis obiadowy, serwis kawowy czy serwis herbaciany używamy każdego dnia. Często nie zastanawiamy się nawet z czego wykonane są nasze serwisy obiadowe czy serwisy herbaciane. Najczęściej kupujemy takie zestawy w popularnych sieciówkach. Jednak na wyjątkowe okazje warto kupić serwisy obiadowe i inne serwisy wykonane z prawdziwej polskiej porcelany. Są pięknie wykonane i doskonale prezentują się na odświętnie udekorowanym stole. Kiedyś był to duży wydatek, jednak dziś taki serwis obiadowy, kawowy czy herbaciany możemy kupić w przystępnej cenie i będzie on nam służył przez długie lata.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • co znajduje się w komplecie obiadowym
  • co składa się na serwis kawowy lub serwis herbaciany
  • co warto wiedzieć o serwisach z porcelany

W sklepach z produktami do aranżacji wnętrz oraz akcesoriami kuchennymi znajdziemy wiele serwisów obiadowych, kubków, filiżanek, dzbanków, dzbanuszków, salaterek, misek i innych podobnych produktów wykonanych z fajansu lub innego rodzaju materiału. Jednak najpiękniejsze są wyroby z prawdziwej porcelany. Najlepiej kupować porcelanę polską, którą od dziesiątek lat wyrabia się w polskich zakładach produkcyjnych. Jest piękna, wykonana z najdrobniejszymi szczegółami. Co ważne, polskie zakłady produkujące porcelanę cyklicznie odświeżają swoją ofertę i dostosowują się do aktualnych trendów. Poza tym oferują one także tradycyjne zestawy, które pamiętamy jeszcze ze stołów naszych ciotek lub babć.

 Zestaw obiadowy Karolina Lorel

Serwisy obiadowe – co składa się na taki serwis? Na co zwracać uwagę przy jego wyborze?

W sklepach dostępne są serwisy obiadowe o różnej ilości elementów. Ostatecznie mają one składać się na serwisy obiadowe na 12 osób (np. https://porcelanakarolina.pl/serwisy-obiadowe-dla-12-osob/) bądź serwisy obiadowe na 6 osób. W komplecie serwisu obiadowego znajdziemy m. in. talerze głębokie, talerze płaskie, misy, wazę, salaterki, sosjerkę. Dodatkowo w takim serwisie możemy znaleźć także talerze deserowe oraz filiżanki ze słodyczami i czajnik. Jednak może okazać się też, że konkretny garnitur obiadowy porcelanowy zawiera tylko elementy przeznaczone do spożywania obiadu, czyli mniej rozbudowaną wersję.

Coraz częściej serwis obiadowy jest dzielony, by móc lepiej sprzedać się klientom. Nie każdy z nas chce kupować jednocześnie pełen serwis, zawierający w sobie zarówno talerze do obiadu jak i talerze deserowe. Dlatego w ramach serwisu herbacianego możemy kupić talerze płaskie, płytkie talerze, filiżanki ze spodeczkami, dzbanek do herbaty, dzbanuszek na mleko, cukiernicę, czasem też maselniczkę, choć nie zawsze jest ona w zestawie.

Jeśli chodzi z kolei o komplety kawowe, to komplety kawowe zawierają one talerze deserowe, dzbaneczek na mleko, dzbanek na kawę, filiżanki ze spodeczkami oraz cukiernicę. Zdarzyć się może także, że komplety kawowe czy komplety herbaciane nie zawierają w swoim składzie cukiernicy. Dlatego warto dokładnie ocenić, jakie mamy potrzeby i jakich dokładnie elementów z porcelany potrzebujemy.

Często producenci porcelany sprzedają także niektóre elementy kompletów obiadowych czy kawowych pojedynczo. Dzięki temu, jeśli coś z danego kompletu obiadowego ulegnie zniszczeniu możemy dokupić sobie ten jeden brakujący element.  

Oznaczenie, że dany zestaw obiadowy porcelanowy przeznaczony jest dla 12 osób (jak np. https://porcelanakarolina.pl/serwisy-obiadowe-dla-6-osob/)  lub 6 osób to informacja, że każdy z elementów przeznaczonych dla osoby siedzącej przy stole jest sprzedawany w ilości 6 bądź 12 sztuk tak, by w sytuacji, gdy przy stole zasiądzie 6 lub 12 osób, każdy będzie posiadał swój zestaw.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie porcelany? Z pewnością w na to, czy dany komplet możemy myć w zmywarce. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób posiada to urządzenie w swoim domu i lepiej sprawdzić czy pod wpływem działania zmywarki oraz używanych w nim środków czyszczących zdobienia wykonane na naszym zestawie nie ulegną zniszczeniu po jednym lub kilku myciach.

 Zestaw obiadowy Porcelana Karolina Castel

Polska porcelana jest wykonana z najdrobniejszymi szczegółami. Kupuj komplety obiadowe polskich producentów

Wybór zestawów obiadowych, zestawów kawowych i zestawów herbacianych wykonanych z polskiej porcelany jest bardzo duży. Polscy producenci starają się co jakiś czas wypuszczać nową linię garniturów obiadowych i innych, które będą nawiązywały do aktualnych trendów w branży. Dodatkowo dostępne są wciąż tradycyjne komplety porcelany, często przypominające eleganckie i pięknie zdobione filiżanki i talerzyki naszych babć oraz mam, wykonane w stylu rustykalnym.

Dominuje przede wszystkim porcelana w stylu nowoczesnym. Jednak dzięki dużemu wyborowi porcelany każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Od jednolitych filiżanek i talerzyków wykonanych w jednym kolorze: od bieli, przez kremowe, a nawet bardziej kolorowe, po popularne kubki w kwiaty, talerzyki ze złotymi, czarnymi lub srebrnymi zdobieniami. Podobnie wielkość kompletu obiadowego czy innego możemy bez problemów dopasować do naszych indywidualnych potrzeb, dokupując poszczególne elementy pojedynczo.

Warto też pamiętać o tym, że polska porcelana jest dostępna w sklepach online. Możemy kupić ją bez wychodzenia z domu i zostanie ona dostarczona wprost pod nasze drzwi. Co równie ważne jest ona do kupienia w bardzo przystępnych cenach. Polscy producenci porcelany starają się wyjść naprzeciw konsumentom i sprzedawać swoje wyroby w dobrej cenie lub oferować okazjonalne promocje. Warto o tym pamiętać nie tylko wtedy, gdy chcemy kupić porcelanę w postaci zestawu obiadowego, kawowego czy herbacianego dla siebie. Zestaw do herbaty, do kawy czy zestaw obiadowy to doskonały pomysł na prezent na wesele lub ślub dla przyjaciół i rodziny, a także jako prezent na nowe mieszkanie lub po prostu piękniejszy prezent z innej okazji, takiej jak rocznica ślubu czy imieniny. Serwis obiadowy porcelana to uniwersalny prezent na każdą okazję.

Dzięki temu, że porcelana jest odporna na mycie w zmywarce możemy używać ją każdego dnia bez martwienia się o to, że piękne zdobienia w postaci pięknych kwiatów, listków i innych znikną z naszych filiżanek. Zachęcamy do zakupu polskiej porcelany.

Nazywam się Jola. Moją życiową pasją jest gotowanie i pieczenie. W kuchni pichcę od ponad 30 lat. Moją specjalnością są domowe dania i wypieki na każdą kieszeń. Zapraszam do zapoznania się z moimi autorskimi przepisami i poradami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj