Lato to czas, kiedy chętnie sięgamy po różnego rodzaju chłodne desery. Najlepiej, jeśli są to lody. Dają one przyjemną ochłodę i wybornie smakują. Chętnie w tym czasie chodzimy do różnego rodzaju kawiarni i lodziarni. Jednak również w domu możemy przygotować takie desery. To, czego potrzebujemy to pyszne lody, pucharki oraz odrobina fantazji. Czym zatem kierować się, wybierając naczynia do serwowania lodów, które możemy wykorzystać w domu?

Z jakiego materiału powinny być wykonane pucharki do lodów?

Pucharki do lodów mogą być wykonane z różnych materiałów. Najchętniej wybierane są te ze szkła lub tworzywa sztucznego, które imituje szkło. Do domu warto wybrać takie pucharki, które wykonane są z grubego szkła lub z tworzywa sztucznego (dla dzieci można wybrać takie pucharki, które dodatkowo mają zabawne kształty, jak np. te dostępne na stronie pucharydeserowe.pl. Pucharki wykonane z tworzywa są też lżejsze niż szklane. Takie pucharki są o wiele bardziej wytrzymałe niż te wykonane z cienkiego szkła. Z drugiej strony te z cienkiego szkła zazwyczaj są bardziej eleganckie i wytworne, przez co chętnie wykorzystywane na ważnych imprezach.

Pojemność pucharków lodowych

Przy wyborze pucharków do domu warto zwrócić uwagę na ich pojemność. Najlepiej zdecydować się na te o średniej pojemności i kompaktowych wymiarach. Zbyt małe pucharki będą niepraktyczne, gdyż powstanie efekt przepełnienia i jedzenie z nich nie będzie wygodne. Natomiast te bardzo duże mogą być trudne w przechowywaniu w warunkach domowych.

Stylistyka pucharków do lodów – jaką wybrać?

Tutaj panuje ogromna dowolność. Jednak wybierając pucharki do lodów, warto kierować się stylistyką innych przedmiotów, jakie mamy na wyposażeniu kuchni i jadalni. Decydując się na kolorowe pucharki do lodów, można dobrać je tak, aby pasowały do serwisu deserowego, dekoracji stołowych lub obrusu. Dzięki odpowiedniemu dobraniu pucharków, stworzy się tym samym ciekawą i spójną dekorację stołu w jadalni na co dzień i od święta.

Nazywam się Jola. Moją życiową pasją jest gotowanie i pieczenie. W kuchni pichcę od ponad 30 lat. Moją specjalnością są domowe dania i wypieki na każdą kieszeń. Zapraszam do zapoznania się z moimi autorskimi przepisami i poradami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj