Lecznicze zioła były stosowane od wieków. Przez tysiąclecia pomagały ludziom poradzić sobie z wieloma dolegliwościami, skutecznie łagodząc bóle i eliminując objawy. W pewnym momencie zapomnieliśmy o tym niezwykłym darze natury, jednak dziś zioła znowu królują na salonach. Jak z nich korzystać?

  1. Jakie zioła są dostępne w sklepach?
  2. Jak bezpiecznie korzystać z ziół i suplementów diety?

Jakie zioła są dostępne w sklepach?

Sklep zielarski online z naturalnymi suplementami i kosmetykami https://www.izielnik.pl/ oferuje niezwykle szeroką listę produktów. Są to rośliny, których działanie lecznicze potwierdzono licznymi badaniami. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na naturalne kuracje, które wspomagają między innymi trawienie, regulują pracę jelit, przyśpieszają wzrost włosów czy pomagają w walce z trądzikiem. Niektóre zioła skutecznie obniżają ciśnienie, walczą z bezsennością, uspokajają lub łagodzą bóle miesiączkowe. Wszystkie podobne specyfiki muszą być dokładnie opisane tak, by klienci mogli wybrać preparat idealnie dobrany do własnych potrzeb. W sklepach internetowych dostępne są między innymi wyciągi ze skrzypu, pokrzywy, żeń-szenia, czarnej porzeczki, morwy białej. Oczywiście podobne specyfiki muszą posiadać certyfikaty dopuszczające do użytku przez człowieka. Lepiej nie kupować ziół i suplementów diety z wątpliwych źródeł, ponieważ w ten sposób, zamiast pomóc, tylko sobie zaszkodzimy.

Jak bezpiecznie korzystać z ziół i suplementów diety?

Suplementy diety dostępne pod linkiem: https://www.izielnik.pl/naturalne-suplementy-diety nie są lekarstwami z medycznego punktu widzenia. Nie można ich jednak przyjmować bez konsultacji z lekarzem lub farmaceutą, zwłaszcza przy innych kuracjach. Samodzielne leczenie może przysporzyć wielu problemów, tym bardziej że zioła mogą mieć naprawdę mocne działanie. Dlatego kluczową rolę odgrywa rozsądne przyjmowanie preparatów. Każdy sprzedawany specyfik powinien mieć dołączoną ulotkę, które dokładnie opisze działanie ziół, przeciwwskazania do stosowania medykamentu czy możliwe skutki uboczne. Przed rozpoczęciem kuracji warto ją dokładnie przeczytać. Większość suplementów diety oraz ziół przyjmuje się partiami z kilkumiesięcznymi przerwami. W ten sposób organizm może przyswoić odpowiednią dawkę substancji, a my sprawdzimy czy nasze dolegliwości nadal się pojawiają. Zioła można przyjmować w różnych formach: jako napary, tabletki, wcierki (np. na włosy). To właśnie dzięki nim można ograniczyć ilość spożywanej (obecnej także w lekach) chemii.

Nazywam się Jola. Moją życiową pasją jest gotowanie i pieczenie. W kuchni pichcę od ponad 30 lat. Moją specjalnością są domowe dania i wypieki na każdą kieszeń. Zapraszam do zapoznania się z moimi autorskimi przepisami i poradami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj