Pizza to więcej niż potrawa! Pizza to element popkultury, przedmiot burz i konwersacji wielu rozmaitych sztuk produkcji. Często rzemieślnicza, niekiedy z dbałością o każdy jeden gram składników, umieszczony w odpowiednią minutę w cieście, innym razem złożona od serca – jak leci. Wielokrotnie dzieło sztuki, tak piękne jak i smaczne, a jeszcze innym razem jako zwyczajny street food (aby nie napisać fast food).

Zawsze pyszna. Nasza kochana neapolitańska, rzymska, amerykańska, polska, (…) na cieście cienkim, na grubym, na żytnim, na pszennym i kalafiorowym – Pizza! Pizza! Pizza!

Od dawna nie tylko jako zwykła potrawa, bo przecież w swojej formie idealna na spotkania z ludźmi. Zauważmy, jak głęboko zakorzeniona w mowie potocznej: „Umawiamy się na pizze?” można przetłumaczyć na: „Spotkajmy się, Pogadamy, spędzimy miło czas, zjemy coś pysznego.”
Zagadując telefonicznie do dalszej rodzinny z innego miasta: „Przejdźcie, dawno Was nie było! Pogadamy, pójdziemy gdzieś na pizze czy coś…”.

Bo pizza, gdyby się głębiej zastanowić,  to nie jedzenie. To symbol – relacji międzyludzkich, szczęścia, dobrego samopoczucia, sposobu na spędzenie wolnego czasu, odreagowania, nagradzania się, odpoczynku, miłości.

Miłości… tak, tutaj by trzeba zatrzymać się na dłużej. Pizza to dopiero posiłek zakochanych! Pomidory będące w jej składzie to naturalny afrodyzjak. Freud uważał, że są warzywem niezwykle podniecającym, które powinno stanowić nieodłączny element każdej romantycznej kolacji.

 życzenia na pudełku pizzy Prawdziwie miłosne ciasto do pizzy w kształcie serca, przygotowuje m.in. Pizzeria „MAŁOMIASTECZKOWA” w Masłowie obok Kielc. Oto zdjęcie z jej fanpage na Facebook.

Wejdźmy do pizzerii pełnej ludzi i spójrzmy na stoliki. Zawsze zobaczymy to samo: Grupka znajomych, para zakochanych, rodzinka na uczcie, grupka znajomych, zakochani, zakochani, zakochani, grupka znajomych. Nikt sam nie siedzi, każdy się dzieli – dosłownie i w przenośni – miłością!

Pizza jest miłością! Powiedz jej / jemu, ze go kochasz! Nie licz kalorii, nie licz na lepszy moment. Napisz teraz swojej ukochanej SMS’a „Czekaj na mnie po pracy przed biurem, zabieram Cię na pizzę!”

Dochodząc do sedna i wracając do nagłówka tego felietonu – Pizza to nie zwykłe jedzenia, pizza to żywa namacalna miłość, którą w genialnej formie z dedykacją obdarowujemy się wzajemnie z najbliższymi nam ludźmi. Każde miasto ma swoje pizzerie. Kielce mają MAŁOMIASTECZKOWĄ, i podobno całe miasto odpowiada zgodnie, że jeśli chcesz podarować prezent w kształcie pizzy – zamów w MAŁOMIASTECZKOWEJ – robią to najlepiej!

 pizza w kształcie serca Poza samym przygotowaniem pizzy w kształcie serca, możesz zamówić dedykację dla osoby obdarowywanej, którą przygotują pracownicy pizzerii, i w takiej oto gotowej formie prezentowej dostarczą w obrębie miasta Kielce.

Pizza w kształcie serca… TAK SZCZERZE – czy w tym budżecie można wymyślić prezent który wywoła większy uśmiech na twarzy?

NIE MOŻNA! PEACE, LOVE, PIZZA & ROCK AND ROLL!

Odwiedźcie Małomiasteczkową:
ul. Jana Pawła II Masłów – Kielce
www.malomiasteczkowa.pl

Materiał Pizzerii MAŁOMIASTECZKOWA – Masłów / Kielce

Nazywam się Jola. Moją życiową pasją jest gotowanie i pieczenie. W kuchni pichcę od ponad 30 lat. Moją specjalnością są domowe dania i wypieki na każdą kieszeń. Zapraszam do zapoznania się z moimi autorskimi przepisami i poradami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj