Wiele osób organizuje komunie w lokalach gastronomicznych aby uniknąć obowiązków związanych z przygotowaniem do przyjęcia własnych mieszkań. Dziś podpowiadamy, jak zorganizować komunię w restauracji tak, aby w natłoku spraw nie zapomnieć o tym, co najważniejsze!

O czym należy pamiętać szykując komunię w restauracji?

Jeśli nie macie pewności, co do tego, jak powinno wyglądać idealne przyjęcie komunijne w restauracji (np. Okrasie we Wrocławiu) wystarczy, że przejdziecie przez kilka opisanych poniżej kroków. Na co zatem warto zwrócić uwagę?

Wybór menu

Jednym z podstawowych elementów udanego przyjęcia jest smaczne i aromatyczne jedzenie. I przeciwnie – tym, co może utrudnić wprowadzenie gości w dobry nastrój są niezbyt smaczne dania lub po prostu nietrafiające w gusta kulinarne zgromadzonych przy rodzinnym stole osób. Jak uniknąć takiej sytuacji i dobrać menu tak, aby już sam aromat serwowanych posiłków wywoływał uśmiechy na twarzach? Wystarczy wybrać restaurację serwującą wyśmienite dania kuchni polskiej. Właśnie taka jest Okrasa. Tradycje kulinarne i serdeczna atmosfera zajmują tu szczególne miejsce.

Dekoracje i dodatkowe udogodnienia

Kolejnym obok menu istotnym elementem udanego przyjęcia jest wystrój wnętrza, który w dużym stopniu odpowiada za budowanie odpowiedniej atmosfery. Oczywiście podstawą będzie tu aranżacja zarezerwowanej sali, jednak nie mniej istotną rolę pełnią dekoracje, nakrycie stołu i dodatkowe udogodnienia, dzięki którym goście poczują się naprawdę swobodnie i komfortowo. Jeśli chcemy, aby zarówno dorośli, jak i dzieci czuli się dobrze, nie warto stawiać na zbyt ekskluzywne czy nowoczesne aranżacje, które mogą nieco onieśmielać czy wymuszać zbyt poważny nastrój. Zdecydowanie lepiej w takiej sytuacji sprawdzi się wnętrze o klasycznym, eleganckim wystroju oddającym powagę i znaczenie sytuacji, ale jednocześnie przełamanym elementami ocieplającymi całość, dzięki czemu wszyscy będą mogli w pełni odczuć rodzinną atmosferę. Doskonale sprawdzą się zatem sale bogate w elementy drewniane, oświetlone światłem o ciepłej barwie, gdzie doniosłość wydarzenia wystarczy podkreślić elegancką zastawą i drobnymi dodatkami, w tym na przykład kwiatami. Właśnie o takie detale dbamy w Okrasie. Dodatkowo dla dziecka przystępującego do Pierwszej Komunii przygotowujemy specjalne siedzisko, zaznaczając, że w tym dniu zasługuje ono na szczególną uwagę zgromadzonych gości. Wisienkę na torcie może stanowić wybrana przez Was oprawa muzyczna. Wystarczy, że dostarczycie obsłudze pendrive z ulubioną muzyką, która będzie stanowiła tło dla rodzinnego spotkania.

Nazywam się Jola. Moją życiową pasją jest gotowanie i pieczenie. W kuchni pichcę od ponad 30 lat. Moją specjalnością są domowe dania i wypieki na każdą kieszeń. Zapraszam do zapoznania się z moimi autorskimi przepisami i poradami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj