Mezoterapia igłowa jest zabiegiem kosmetycznym, który od lat cieszy się rosnącą popularnością. Pozwala on na poprawienie wyglądu ciała i urody. Jest to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów kosmetycznych w Polsce, a także na całym świecie. Dzięki niemu można przywrócić skórze zdrowy i młody wygląd na długi czas. Tego rodzaju zabiegi przeprowadzane są już od ponad pięćdziesięciu lat, a dzięki temu do ich wykonania używa się dobrze opracowaną i w pełni bezpieczną technologię. Co jeszcze warto wiedzieć o mezoterapii igłowej? Jak efekty daje ten zabieg i czemu warto go wykonać? Tego przekonasz się z poniższego artykułu.

(Dowiedz się więcej – https://cosmed24.pl/blog/co-to-jest-i-jak-dziala-mezoterapia-iglowa/)

Mezoterapia igłowa – kiedy warto zrobić?

Mezoterapia igłowa to zabieg, który jest polecany dla wszystkich osób, które z różnych powodów nie są zadowolone z kondycji i wyglądu swojej skóry. Poleca się wykonanie tego zabiegu w przypadku cery szarej, zmęczonej, na której pojawiają się pierwsze oznaki starości. Wskazaniem do wykonania mezoterapii igłowej są również rozstępy, które pojawiają się na skórze na skutek ciąży lub przebytych chorób. Jeżeli zabieg ten zostanie prawidłowo wykonany, to możliwe jest osiągnięcie zadowalających efekty, czyli na przykład usunięcie blizn, cellulitu, czy nawet zredukowanie wypadania włosów. Ten ostatni efekt można osiągnąć, dzięki temu, że cebulki włosów zostaną wzmocnione. Przy zabiegu można wykorzystać substancje aktywne, które znacząco poprawiają wygląd włosów i skóry. Na ten zabieg mogą się również zdecydować osoby, które chcą zredukować widoczne zmarszczki na skórze.

(Sprawdź więcej –  https://cosmed24.pl/kategoria-produktu/medycyna-estetyczna/mezoterapia-mikroiglowa/)

Mezoterapia igłowa – jak wygląda zabieg?

Zabieg ten wykonany ze przy użyciu niezwykłej igły. Przy jej użyciu kosmetyczka lub dermatolog przeprowadzają mikro kłucia na skórze na głębokości do czterech milimetrów. Dzięki temu możliwe jest wprowadzenie substancji aktywnych pod głębsze warstwy skóry, a to pozwala osiągnąć zamierzony efekt. Jest to idealny sposób na zredukowanie niepożądanych mankamentów na skórze. Warto wiedzieć, że minimum przez dwa dni po wykonaniu zabiegu, konieczne jest unikanie bezpośredniej ekspozycji skóry na promienie słoneczne. W tym czasie należy również zrezygnować z korzystania z basenu, sauny oraz kosmetyków, które mają działanie podrażniające. Do wycierania twarzy należy używać jedynie miękkich materiałów.

(https://cosmed24.pl/produkt/mezoterapia-iglowa-lipoliza-iniekcyjna/ – czym jest lipoliza iniekcyjna)

Mezoterapia igłowa – jakie efekty daje?

Mezoterapia igłowa często jest wybierana przez kobiety i mężczyzn, ponieważ jest to zabieg, który daje szybkie efekty, których większość jest widoczna gołym okiem. Dzięki temu zabiegowi można powstrzymać wypadanie włosów, dzięki czemu stają się one gęstsze, a ich wygląd znacząco się poprawia. Z tego względu, jest to zabieg polecany dla osób, które mają problemy z nadmiernym wypadanie włosów. Mezoterapia wykorzystywana jest również do poprawy wyglądu skóry. Dzięki temu zabiegowi skóra staje się ujędrniona i elastyczna. Co więcej możliwe jest wygładzenie zmarszczek, usunięcie blizn, a także zmniejszenie rozstępów i cellulitu. Mezoterapia jest również zabiegiem, który pozwala na stopniowe redukowanie przebarwień na skórze. Możliwe jest usunięcie przebarwień spowodowanych przez trądzik, zmiany hormonalne, a także niepożądane działanie promieni słonecznych. Ten zabieg doskonale nawilża skórę, dzięki czemu jej wygląd znacząco się poprawia. Wygląda ona młodziej i świeżo, a jej kolorystyka się wyrównuje. Jest to również zabieg, który sprawia, że zwiększa się grubość naskórka. Jak się okazuje Mezoterapia igłowa jest wszechstronnym zabiegiem, który może poprawić wygląd skóry na całym ciele.

 

Nazywam się Jola. Moją życiową pasją jest gotowanie i pieczenie. W kuchni pichcę od ponad 30 lat. Moją specjalnością są domowe dania i wypieki na każdą kieszeń. Zapraszam do zapoznania się z moimi autorskimi przepisami i poradami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj