Jesteś miłośnikiem herbat, chętnie odkrywasz ich nowe smaki, testujesz nowe mieszanki i przygotowujesz je niezależnie od pory dnia i pory roku? Koniecznie sprawdź, dlaczego warto pić herbaty konopne! Jakie mają zalety i czy mogą powodować skutki uboczne? Interesujące Cię informacje znajdziesz poniżej!

Herbata konopna – co to takiego?

Herbaty konopne uznawane są za jedne z najzdrowszych napojów na świecie. Mieszanka suszonych liści rośliny Cannabis Sativa i owoców, to propozycja dla najbardziej wymagających miłośników gorących napojów. W pełni naturalna, nieuzależniająca i bezpieczna, może być stosowana z różnych powodów – cztery najistotniejsze znajdziesz poniżej!

1. Skuteczna pomoc w łagodzeniu bólu – również chronicznego

Mieszanki suszonych liści rośliny Cannabis Sativa z owocami lub innymi dodatkami to szczególna pomoc w leczeniu bólu, również chronicznego. Wszystko za sprawą aktywnych składników, które wchłaniane są przez przewód pokarmowy i zaczynają działać po około 30 – 90 minutach. Chcąc cieszyć się długotrwałą ulgą (również w chorobach przewlekłych), warto pić herbaty konopne regularnie. Nie musisz się obawiać, że wpadniesz w rutynę – wielość kompozycji smakowych z pewnością Cię zaskoczy!

2. Wyciszenie stanów lękowych i poprawa jakości snu

Regularne picie herbacianych mieszanek konopnych, to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy zmagają się ze stanami lękowymi i depresją, a także – cierpią na zaburzenia snu. Wszystko dzięki obecności antyoksydantów, które łagodzą ewentualne zmiany w mózgu. Picie herbaty z konopi zdecydowanie ma dzianie terapeutyczne! Co więcej – możesz ją pić w towarzystwie rodziny i przyjaciół, dodatkowo się relaksując!

3. Skuteczne wsparcie pracy serca

Chcesz skutecznie dbać o swoje serce? Zdrową dietę i aktywność fizyczną wzbogać regularnym piciem herbaty konopnej. Zgodnie z aktualnym stanem badań, powszechnie uważa się, że kannabinoidy obniżają ciśnienie krwi i poprawiają krążenie, a to niewątpliwie ma pozytywny wpływ na pracę serca. Efekty picia herbaty z konopi zauważysz naprawdę szybko – co więcej, będziesz zachwycony!

4. Ulga od problemów związanych z układem trawiennym

Zbyt wolny metabolizm, nudności albo uciążliwe choroby układu pokarmowego nie muszą Cię dotyczyć! Jak to możliwe? Wystarczy, że codzienną dietę wzbogacisz herbatą konopną. Wszystko dzięki właściwościom konopi, pozwalającym na wiązanie z endogennymi receptorami kannabinodoinowymi w przewodzie pokarmowym oraz właściwościom samych kannabinoidów, przedostających się do żołądka.

Skutki uboczne picia herbat konopnych – czy istnieją?

Zastanawiasz się, czy picie herbat konopnych w nadmiarze może powodować nieprzyjemne skutki uboczne? Podobnie jak w sytuacji przedawkowania kawy albo zwykłej, czarnej herbaty, możesz spodziewać się łagodnych dolegliwości. Należą do nich zmęczenie, biegunka (związana z przyspieszeniem metabolizmu) oraz zmiana odporności wątroby na leki.

Nazywam się Jola. Moją życiową pasją jest gotowanie i pieczenie. W kuchni pichcę od ponad 30 lat. Moją specjalnością są domowe dania i wypieki na każdą kieszeń. Zapraszam do zapoznania się z moimi autorskimi przepisami i poradami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj