Dieta odchudzająca

Odchudzanie to proces niezwykle złożony, wieloetapowy, który wymaga systematyczności i uporu w działaniu. Bardzo często bywa tak, że po pierwszym zdrowym posiłku i wykonanej aktywności fizycznej oczekujemy efektu wow. Jest to zupełnie naturalne zachowanie, które wywołane jest podjęciem nowych czynności w ciągu dnia. Niemniej jednak zdarza się też tak, iż dieta, którą stosujemy już od dłuższego czasu, nie przynosi żadnych skutków – nie odchudza, a wręcz przeciwnie, sprawia, iż dodatkowe kilogramy pojawiają się na liczniku. Co zrobić? Jak stworzyć dietę, która zatroszczy się o kubki smakowe i jednocześnie pozbawi nas niechcianych boczków? Podpowiadamy!

Dieta koktajlowa – zdrowe odżywianie dla zabieganych

Nie mam czasu, nie teraz, nie mam, kiedy – to powtarzające się sformułowania, które są swoistą odpowiedzią na pytanie: „Kiedy zacznę się odchudzać?”. Jak wynika z powyższych wypowiedzi, proces ten został odłożony na datę pt. „Nigdy”. Zamiast jednak zwlekać ze zmianą, mamy prosty sposób na zdrowe odżywianie dla zabieganych – 5 koktajli odchudzających: dieta koktajlowa melduje gotowość do działania!

Tego typu dieta jest bogatym źródłem witamin i składników mineralnych. Warto zaznaczyć, iż nie stosujemy jej przez cały czas misji zdrowego odżywiania. Należy wdrożyć ją na samym początku wprowadzanych zmian. Dlaczego? Dieta koktajlowa świetnie oczyszcza organizm ze szkodliwych substancji (w szczególności jelita), usprawnia metabolizm i poprawia kondycję skóry. Warto więc, aby posiłki były bogate w cytrusy, które wykazują silne działanie przeciwrodnikowe, owoce bogate w błonnik, nasiona, nabiał oraz warzywa.

Ogranicz kalorie – dieta, w której wartość kaloryczna posiłków spada!

Zadaniem diety odchudzającej jest przede wszystkim ograniczenie wartości kalorycznej posiłków. Dlaczego? Misja specjalna polega bowiem na tym, aby organizm spalał więcej, niż zjadał. Zanim jednak wyeliminujesz wszystko ze swojej lodówki i pozostawisz w nim liść sałaty, skup się na systematyczności i regularnym podmienianiu składników czy posiłków. Ziemniaki zamień na kaszę jęczmienną, soczewicę lub ryż. Zamiast na śniadanie zajadać jasne bułki z szynką, serem, majonezem i pomidorem czy ogórkiem i ketchupem, wybierz ciemny chleb i twarożek ze szczypiorkiem. Jeśli masz więcej czasu, przygotuj jajecznicę i podaj ją ze świeżymi warzywami. Natomiast jeśli jesteś w pędzie – postaw na pożywny koktajl, który zapewni Ci pozytywną dawkę energii na następne kilka godzin!

Dieta regularna – jedz co trzy godziny!

Wiele osób nie przestrzega podstawowych zasad podczas odchudzania. Tego typu dieta nie polega na tym, aby zjeść wysokokaloryczne śniadanie, obiad i kolację. Najcenniejszą wartością jest regularność! Spożywanie posiłków co dwie – cztery godziny to fundament diety odchudzającej. W tych przedziałach czasowych dbasz o to, aby Twój organizm był pełen energii. Wysokokaloryczne posiłki spożywane nieregularnie pochłaniają cały zasób mocy, tym samym czyniąc z organizmu ospałego niedźwiedzia, utulonego snem zimowym.

Dieta idealna nie istnieje, tylko pozytywne nastawienie!

Światowi trenerzy personalni gwarantują, iż dieta stanowi 70% sukcesu w uzyskaniu sylwetki marzeń. Natomiast 30% to aktywność fizyczna, która ze zdrowym odżywianiem idzie w parze, ramię w ramię! Warto jednak zaznaczyć, iż dieta idealna nie istnieje. Każdy organizm jest inny, dlatego też znalezienie przepisu doskonałego graniczy z cudem. Pamiętaj, aby eksperymentować w kuchni. Nie bój się zaszaleć ze zdrowymi, pożywnymi składnikami. Masz ochotę na coś niezdrowego? To zupełnie ludzkie i naturalne! Cheat day zdobył popularność na całym świecie. Pamiętaj jednak, aby nie popadać w tego typu pułapki zbyt często. Raz w tygodniu możesz zjeść ulubione ciastko czy wypić słodki napój, który dba o Twoje kubki smakowe – liczy się dyscyplina i pozytywne nastawienie!

Nazywam się Jola. Moją życiową pasją jest gotowanie i pieczenie. W kuchni pichcę od ponad 30 lat. Moją specjalnością są domowe dania i wypieki na każdą kieszeń. Zapraszam do zapoznania się z moimi autorskimi przepisami i poradami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj