Mleko migdałowe zyskuje na znaczeniu. Nie tylko w oczach ludzi zmagających się z problemami z krążeniem czy chorobami układu pokarmowego. Produkt ten wskazany jest odchudzającym się, a także weganom i wegetarianom.

Niewiele kalorii, mnóstwo składników odżywczych

Idzie lato, a wraz z nim na potęgę realizowane są różne programy odchudzające. Wysiłkom podejmowanym na siłowni powinna towarzyszyć zrównoważona dieta. Mleko migdałowe to jeden ze składników, które warto do niej włączyć. Po pierwsze ma znacznie mniej kalorii niż mleko krowie. Poza tym dostarcza wielu składników odżywczych. Począwszy od minerałów, jak wapń czy potas, istotnych w powysiłkowej regeneracji mięśni, aż po liczne witaminy. Migdały są dobrym źródłem witaminy E, cennego przeciwutleniacza, oraz witaminy B2, ważnej z perspektywy prawidłowego działania układu krążenia. Pełno w nich nienasyconych kwasów tłuszczowych. Lista ich prozdrowotnych zalet jest bardzo długa, obejmuje między innymi profilaktykę chorób układu krążenia, nowotworów, stanów zapalnych, a nawet depresji. Mleko migdałowe jest niskokaloryczne, więc można je stosować także podczas odchudzania. Wykorzystywano je już w średniowieczu, czego dowodem są liczne przepisy kulinarne z tamtych czasów. Wówczas stanowiło element dań spożywanych w bogatych domach, dzisiaj bez problemu przygotuje się je we własnej kuchni.

Mleko migdałowe pomaga chronić zdrowie

Regularne picie mleka migdałowego pomaga schudnąć, co już samo w sobie jest prozdrowotną zmianą. Otyłość to wszak jedna z najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Należy zrobić wszystko, aby uchronić przed nią siebie i swoich bliskich. Składniki zawarte w mleku z migdałów wzmacniają organizm i zwiększają jego wytrzymałość podczas kolejnych treningów. A po zakończeniu wysiłku usprawniają procesy regeneracyjne, przeciwdziałając stanom zapalnym. Mleko migdałowe z uwagi na niską zawartość węglowodanów polecane jest diabetykom, można je też stosować w ramach profilaktyki przeciwcukrzycowej oraz zapobiegania innym schorzeniom układu krążenia. To właśnie on jest odpowiedzialny za najwięcej zgonów na świecie. Warto zatem dbać o swoje serce, żyły i tętnice, pierwszym krokiem ku ich wzmocnieniu może być wprowadzenie mleka migdałowego do jadłospisu. Nie powinno być z tym problemów, ponieważ jest to bardzo smaczny napój. Orzechowy smak pasuje zarówno do porannej owsianki, jak i różnych deserów. Wzbogaci też aromat ulubionej kawy. Po mleko migdałowe chętnie sięgają osoby uczulone na laktozę czy nietolerujące glutenu. Cieszy się ono powodzeniem wśród wegetarian i wegan. Już setki lat temu stosowano je w okresie ścisłego postu, jako produkt wolny od tłuszczu zwierzęcego.

Bez względu na istnienie wskazań zdrowotnych lub ich brak, warto sięgać po mleko migdałowe. Napój pełen witamin, składników mineralnych oraz dobroczynnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Tych ostatnich w diecie przeciętnego Polaka jest zdecydowanie za mało, zwłaszcza jeżeli ktoś nie przepada za rybami. Regularne picie mleka migdałowego korzystnie wpływa na poziom cholesterolu.

Nazywam się Jola. Moją życiową pasją jest gotowanie i pieczenie. W kuchni pichcę od ponad 30 lat. Moją specjalnością są domowe dania i wypieki na każdą kieszeń. Zapraszam do zapoznania się z moimi autorskimi przepisami i poradami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj