Każdy z nas potrzebuje solidnej lodówki, która posłuży bezawaryjnie przez długi czas. Wiąże się to oczywiście z niemałymi wydatkami, gdyż cena idzie w parze z jakością. Kapując najtańsze urządzenie, trzeba liczyć się z brakiem zadowolenia. Będzie to tylko pozorna oszczędność, gdyż tani sprzęt jest nietrwały, zwiększa się ryzyko wystąpienia jakichś usterek, łącznie z poważnymi awariami. Co warto mieć na uwadze, planując zakup lodówki i z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

Wybieramy lodówkę do kuchni

W przypadku każdej lodówki bardzo ważnym parametrem jest pojemność urządzenia, którą należy dostosować do liczby domowników. Większa będzie oczywiście pobierała więcej prądu, co przełoży się na wyższe rachunki. Warto wobec tego dobrze przemyśleć swoją decyzję i dobrać pojemność urządzenia do swoich rzeczywistych potrzeb, nie przepłacać niepotrzebnie. Kolejną kwestią będzie energooszczędność – im wyższa klasa energetyczna lodówki, tym można liczyć na większe oszczędności, ale wiąże się to z wyższą ceną zakupu. W przypadku lodówek o klasie energetycznej A++ ceny zaczynają się już od 700-900 złotych, natomiast te klasę wyżej kupimy za 2000-3000 złotych. Można oczywiście poszukać okazji cenowych. Przykładowo kod rabatowy Avans w ostatnim czasie pozwolił mi kupić lodówkę wartą 2500 zł aż o 600 zł taniej. Warto śledzić zatem kupony rabatowe i promocje w dużych sklepach.

Dobra lodówka posiada funkcję no Frost, dzięki czemu na wewnętrznych ścianach nie osadza się szron, przez co znika problem z koniecznością regularnego rozmrażania urządzenia. Watro też mieć na uwadze to, czy lodówka została wyposażona w komorę świeżości i pokryta powłoką antybakteryjną. Przydatną funkcją będzie alarm dźwiękowy/świetlny włączający się automatycznie przy niedomkniętych drzwiach – mają ją lodówki w cenie już nawet tysiąca złotych. To samo dotyczy dozownika na wodę. Wielu osobom przyda się też z pewnością kostkarka, tryb wakacyjny czy funkcja szybkiego chłodzenia.

Podsumowując

Do 1500 złotych można kupić lodówkę o klasie energetycznej A+/A++, z automatycznym rozmrażaniem, zamrażarką, dwiema param drzwi, z półkami z hartowanego szkła. Droższe modele do trzech tysięcy złotych mają klasę energetyczną A+++, dodatkową komorę świeżości i wilgotności, funkcję szybkiego chłodzenia i zamrażania, półkę wstępnego mrożenia. Powyżej tej kwoty można oczekiwać już trybu wakacyjnego, alarmu otwartych drzwi, kostkarki, dozownika wody, oświetlenia LED.

Nazywam się Jola. Moją życiową pasją jest gotowanie i pieczenie. W kuchni pichcę od ponad 30 lat. Moją specjalnością są domowe dania i wypieki na każdą kieszeń. Zapraszam do zapoznania się z moimi autorskimi przepisami i poradami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj